تبلیغات
استقـــلال ســــرورتونه لنگیـــا - آمار اعجاب‌انگیز شماره 7 استقلال ؛ فرهاد چگونه قهرمانی را به استقلال هدیه کرد ؟
فرهاد مجیدی، کاپیتان اسطوره‌ای استقلال اکنون کاندیدای برترین خرید نیم‌فصل استقلال و امیر قلعه‌نوئی است. این مهاجم پا به سن گذاشته در شرایطی که چندان هم در ترکیب اصلی جائی نداشت و گاه و بی‌گاه تنش‌هائی نیز برای قرار گرفتن او در ترکیب میان قلعه‌نوئی و هواداران استقلال که دیوانه‌وار مجیدی را دوست داشتند، بوجود آمد، حالا به قهرمان آبی‌ها در فصل جاری نیز بدل شده است، مهاجمی که با گرفتن یک پنالتی در ورزشگاه تختی اهواز، جشن قهرمانی این تیم را برپا کرد.آمار ستاره در لیگ برتر : 

مجیدی که پس از کش و قوس‌های فراوان در نهایت بار دیگر به استقلال تهران پیوست، در هفته‌ی بیست و یکم برابر مس کرمان در شرایطی جای فرزاد حاتمی را در میدان در دقیقه‌ی 61 گرفت که استقلال با دو گل آرش برهانی از مس کرمان نه چندان مدعی برای پیروزی پیش بود. مجیدی در این دیدار تنها 29 دقیقه فرصت خودنمائی یافت و جز یک کارت زرد نصیب دیگری نیافت. 
کاپیتان محبوب آبی‌پوشان در انزلی برابر قوهای سپید به میدان نرفت و برای بازی منتظر دربی 76 ماند. در این دیدار نیز 19 دقیقه‌ی پایانی، آن‌هم با تشویق و اصرار هوادارانی که تماشای گرم‌ کردن این ستاره را به تماشای دربی بدون گل ترجیح داده بودند، تنها فرصتی بود که به فرهاد تشنه برای گل‌زنی داده شد. 
پس از پایان دربی روزهای خوش فرهاد از راه رسید و مجیدی موفق به زدن دو گل در دو دیدار متوالی شد، آن‌هم در قامت یک بازیکن جانشین. در دیدار برابر پیکان تهران بود که مجیدی بار دیگر با تشویق و اصرار هواداران و البته در وضعیتی که استقلال از حریف خود پیش بود به میدان رفت و در نهایت با اشتباه دروازه‌بان حریف و البته با کمی چاشنی شیطنت گل نخست خود در لیگ جاری را به ثمر رساند تا ذخیره‌ای طلائی لقب گیرد. کاپیتان در این دیدار تنها 24 دقیقه در میدان حضور داشت. 
  در دیدار برابر راه‌آهن قلعه‌نوئی با اطلاع از نتایجی که سایر رقبا بدست آورده بودند، راهی جز پیروزی برای ادامه‌ی روند موفقیت‌ و صدرنشینی خود نمی‌دید و ناگزیر به کسب پیروزی بود. در این شرایط در دقیقه‌ی 69 رای به حضور مجیدی داد. اسطوره نیز برای اثبات ارزش‌های خود در همان ثانیه‌ی نهم حضور خود با اشتباه مسلم محمد محمدی دست به کار شد و یک گل سه امتیازی به ثمر رساند. 
پس از این دیگر فرهاد مجیدی به مهره‌ی طلائی قلعه‌نوئی در دقایق پایانی بدل شده بود، ستاره‌ای تعویضی که گره‌گشا عمل می‌کرد. فرهاد مجیدی در شرایطی که در هفته‌ی بیست و ششم به شیراز نرفت تا در جشنواره‌ی گل آبی‌ها شرکت داشته باشد، در هفته‌ی بعد در ورزشگاه آزادی طوفانی به پا کرد تا استقلال با درخشش کاپیتان 37 ساله‌ی خود به یک پیروزی ارزشمند دست یابد. در این دیدار فرهاد ابتدا با ضربه‌ی سر یک پاس گل به پژمان منتظری داد تا استقلال از حریف مدعی سقوط خود یعنی نفت آبادان پیش بیفتد. اما در ادامه گل‌زنی شاگردان علی فیروزی سبب شد تا مجیدی برای درخشش دوباره در قامت یک ناجی دست به کار شود و روی سانتر بی‌نقص از سوی مجتبی جباری گل پیروزی را در دقیقه‌ی 87 به ثمر برساند تا دومین گل سه امتیازی را برای استقلال به ثمر رسانده باشد. 

مجیدی پس از این دیدار برای ظاهر شدن در قبای یک قهرمان در لیگ برتر تا هفته‌ی سی و سوم صبر کرد، برابر تیم‌هایئ همچون تراکتورسازی، نفت تهران، گهر درود و سپاهان نه گل زد و نه پاس گلی داد، تا در یک هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ برتر، هفته‌ای که پیروزی در آن برابر فولاد در ورزشگاه تختی حکم قطعی شدن قهرمانی استقلال را داشت، با هنرنمائی در یک صحنه‌ی مشکوک برای آبی‌پوشان بدرخشد و دلبری کند. در این دیدار مجیدی از مهدی امیرآبادی، هم‌بازی اسبق خود در استقلال یک پنالتی گرفت و تا جواد نکونام نیز با گل‌زنی از روی نقطه‌ی پنالتی قهرمانی دوازدهمین دوره‌ی لیگ برتر را به نام مجیدی سند بزند. 

بدین ترتیب فرهاد مجیدی در 10 دیدار برای استقلال در لیگ برتر به میدان رفت و 399 دقیقه پیراهن تیمش را برتن کرد و موفق به زدن 3 گل شد. البته فراموش نکنیم مجیدی یک پاس گل و یک پنالتی نیز برای استقلال گرفته است. مجیدی در طی این 10 بازی فقط سه بار در ترکیب اصلی قرار گرفت.


آمار اسطوره در لیگ قهرمانان آسیا : 

بدون شک عملکرد مجیدی در آسیا نیز بسیار ستودنی است. مجیدی در این رقابت‌ها دو گل به ثمر رساند و بازهم موفق به گرفتن یک ضربه‌ی پنالتی شد، البته این بار کاملا غیرمستقیم. 

مجیدی در اولین دیدار فصل خود در لیگ قهرمانان در برابر الریان قطر در دوحه در دقیقه‌ی 61 جای آرش برهانی را در ترکیب استقلال گرفت و روی سومین گل استقلال که می‌توانست گل پیروزی‌بخش نیز باشد تاثیر جدی داشت. ضربه‌ی ایستگاهی مجتبی جباری پس از یک رفت و برگشت با قیچی برگردان فرهاد مجیدی همراه شد که توپ به تیرک دروازه برخورد کرد و توپ برگشتی را درحالی که فرزاد حاتمی قصد داشت، کنترل کند با خطا متوقف شد و داور اعلام پنالتی کرد. این ضربه را نکونام به گل سوم تبدیل کرد. 

در دیدار برابر العین امارات در ورزشگاه آزادی، مجیدی از دقیقه‌ی 37 جانشین ویسنته آرزه در ترکیب استقلال شد و موفق شد در دقیقه‌ی 73 گل دوم استقلال را به ثمر برساند. 

مجیدی نخستین‌بار در لیگ قهرمانان در دیدار برابر الریان در ورزشگاه آزادی از ابتدا در ترکیب استقلال قرار گرفت و در دقیقه‌ی 45 نخستین گل این تیم را به ثمر رساند. مجیدی در دقیقه‌ی 81 جای خود را به برهانی داد که در دقیقه‌ی 91 گل سوم استقلال و تیر خلاص را به الریان زد. 

بدین ترتیب فرهاد مجیدی در لیگ قهرمانان آسیا در 4 دیدار به میدان رفته است و 209 دقیقه نیزدر ترکیب تیمش حضور داشته است و موفق شده است دو گل به ثمر برساند و یک پنالتی نیز برای تیمش بگیرد. 

http://abieteh.com/wp-content/uploads/2011/07/Farhad-Majidi.jpg

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان