فرهاد مجیدی فرهاد مجیدی: پیشنهاد سرمربیگری استقلال را رد کردم/ می‌خواهم هواداران آبی را خوشحال کنم

فرهاد مجیدی ضمن انتقاد از مدیرعامل استقلال اعلام کرد پیشنهاد سرمربیگری این تیم را رد کرده است و به دنبال اهداف بزرگتری است

چهره محبوب استقلالی ها،چند روز بعد از تولد ٤١ سالگی اش انتقادهای تندی را علیه مدیرعامل باشگاه استقلال مطرح کرده است. فرهاد مجیدی البته اعلام کرده که عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال نخواهد شد.
 
خبر عضویت شما در هیئت مدیره باشگاه استقلال،دیروز جزو اخبار پربازدیدبود.به نظر می رسد که سه سال و نیم بعد از خداحافظی همچنان محبوب ترین چهره استقلالی هستید ؟ 
 این لطف هواداران استقلال هست که با گذر زمان خاطرات خوبی که در کنار یکدیگر داشتیم را فراموش نکردند.من از همه آنها سپاسگزارم و امیدوارم این محبتها را به بهترین شکل جبران کنم.
 
با عضویت در هیئت مدیره ؟ 
 من تمایلی به کار مدیریتی ندارم.دوست دارم فعلا فقط مربیگری کنم و اهداف بزرگی دارم.در زندگی فوتبالی ام هر چیزی که خواستم را به دست آوردم و مطمئنم که در عرصه مربیگری هم می توانم موفق باشم.
 
پس فرهاد مجیدی سراغ مدیریت نمی رود؟
 نه،من در این بخش تخصصی ندارم و بهتر است که به متخصص ها احترام بگذاریم.در چند سال گذشته بارها گفتم که بحران بزرگ باشگاه استقلال مدیریت است.این مدیران توانایی لازم جهت اداره این باشگاه پرهوادار را ندارند.وقتی مدیریت ضعیف است آنوقت بعضی ها به خودشان اجازه دخالت می دهند.بازیکن حق ندارد در امور کلان باشگاه و حتی تیم ورود کند اما می بینیم که این طور نیست.بعد از من در استقلال بازیکن برای مربی و تیم تصمیم گرفته،مگر باشگاه کمیته نقل و انتقالات و معاون نداشته؟! وقتی امثال من در استقلال بودند از این خبرها نبود.حالا هم امیدوارم که با حضور دکتر سلطانی فر دوران مماشات با مدیران بی کفایت به پایان برسد.استقلال جای نامهای بزرگ است.مدیرانی در حد وزارت.آنقدر که مدیرعامل استقلال به چشم می آید و در رسانه ها دیده می شود،خیلی اعضای کابینه دیده نمی شوند.باید مدیران زبده در راس باشگاه قرار بگیرند.استقلال با این مدیران به جایی نمی رسد و فقط فرصت را از دست می دهیم.
 
بعد از شکست استقلال مقابل العین خیلی ها می خواهند نظر شما را بدانند؟بازی را که حتما دیدید
 من تمام بازیهای استقلال را می بینم و اخبار باشگاه را به دقت دنبال می کنم.حتی اکثر مواقع به اتفاق فرزاد بازیهای لیگ یک را هم تماشا می کنیم.بازی با العین یک اتفاق بود اما چیزی که باید بگویم این است که تیم استقلال باید به جوانانش افتخار کند.مهره هایی که در نیم فصل دوم همه معادلات را تغییر دادند.با یک بازی،بزرگی و عظمت استقلال خدشه دار نمی شود.ما فصل آینده هم در آسیا حضور داریم و حتما این نتیجه را بچه ها جبران می کنند.
 
پس شما هم اعتقادی به تغییر کادرفنی ندارید؟
 مشکل استقلال مدیریتی است.مدیری باید به استقلال بیاید که دیگران برایش تصمیم نگیرند.مربی جوان بیشتر از هر چیز به مدیر قدرتمند نیاز دارد.مدیری که عادت های بد و غلط را از بین ببرد و سیستمی به وجود بیاورد که هر چیزی سر جای خودش باشد.مطمئن باشید در این شرایط توانایی کادرفنی استقلال هم دو برابر می شود.
 
مربیگری را از کجا شروع می کنید؟از ایران یا خارج ؟
 هنوز تصمیمی نگرفتم.خیلی دوست دارم که در کنار یک مربی مطرح خارجی کار مربیگری را شروع کنم.من اگر می خواستم می توانستم دو فصل قبل سرمربی استقلال بشوم.پیشنهادم داشتم اما قبول نکردم.میلیون ها هوادار از امثال من توقع بالایی دارند و اگر ما هم بخواهیم شیوه های سنتی و غلط را ادامه بدهیم فقط مردم را از فوتبال دور می کنیم و به اعتبار ٧٠ ساله باشگاه استقلال ضربه می زنیم.
 
بعضی ها می گویند که چرا دوره های مربیگری فرهاد مجیدی اینقدر طول کشیده؟ 
 مدرک مربیگری را که نمی شود یک ماهه گرفت یا اگر هم بشود من اهل این روشها نیستم.من سه ماه دیگر مدرک A مربیگری را دریافت می کنم.یعنی در ماه سپتامبر،این را جهت اطلاع طرفداران فوتبال می گویم که بعد از دریافت مدرک B باید حداقل یک سال بگذرد تا اجازه داشته باشید مدرک A را بگیرید.من قانون را می گویم و ترجیح می دهم که کار درست را انجام بدهم.نزدیک به ٢ سال قبل مدرک B را گرفتم و الان هم منتظر کلاس A هستم.
 
فردا تیم ملی بازی حساسی را در پیش دارد.پیش بینی نمی کنید؟
 بهترین اتفاق؛حضور کی روش در تیم ملی ایران است و شک ندارم ازبکستان را شکست می دهیم.مطمئن باشید تیم ملی در جام جهانی بهترین نتایج تاریخ را کسب می کند.برای کارلوس عزیز و تیم ملی ایران آرزوی موفقیت دارم. 
نکته دیگری هم که در پایان بگویم می خواستم تشکر کنم از مسئولانی که اجازه حضور بانوان در سالن والیبال را صادر کردند.امیدوارم این تصمیم صحیح به فوتبال ایران هم سرایت کند.باور کنید محیط ورزشگاه های ما با حضور خانواده ها بهتر می شود.همه دیدند که حضور بانوان در سالن والیبال هیچ حاشیه ای نداشت و امیدوارم مسئولان درباره فوتبال هم بهترین تصمیم را بگیرند.


تاریخ : یکشنبه 21 خرداد 1396 | ساعت 18 و 54 دقیقه و 51 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان