ستاره های شماره هفت تیم استقلال در دو فصل اخیر سرنوشت مشابهی داشته اند

صبح امروز حسن بیت سعید، مهاجم تیم فوتبال استقلال با فسخ قرارداداش رسما از جمع آبی پوشان پایتخت جدا شد.

بیت سعید در تابستان امسال یکی از پرسرو صدا ترین خریدهای استقلال بود و در کنار بازیکنانی مثل شهباززاده، جباری، منتظری و شجاعیان کفه نقل و انتقالات ابتدای فصل را به سمت استقلال سنگین کرده بود. اما نیم فصل اول رقابت های لیگ هفدهم آنطور که هواداران استقلال می خواستند پیش نرفت و علیرضا منصوریان ضعیف ترین نتایج ممکن را به نام این تیم ثبت کرد.

با وجود خریدهای نامی و پرآوازه در خط هافبک و حمله آبی ها، اصلی ترین مشکل این تیم چه در زمان منصوریان و چه تحت هدایت وینفرد شفر، بحث گلزنی بود. در طول نیم فصل بازیکنان مختلفی از سوی کادر فنی استقلال در این پست استفاده شدند اما تا قبل از هفته پانزدهم و برتری پرگل استقلال مقابل سپاهان، آبی پوشان عنوان ضعیف ترین خط حمله لیگ را در اختیار داشتند.

در بین مهاجمان استقلال اما حسن بیت سعید کمترین فرصت را برای بازی پیدا کرد و اعتماد هیچ یک از دو مربی تیمش را به میزان کافی جلب نکرد. بدین ترتیب شماره هفت استقلال برای بیت سعید خوش یمن نبود و همه رویاهای این ستاره سال های گذشته لیگ برتر و البته هواداران استقلال را نقش بر آب کرد.

البته اتفاقی که برای بیت سعید افتاد، چندان برای استقلالی ها تازگی نداشت. فصل گذشته نیز بازیکنی که پیراهن پرماجرای استقلال را به تن کرد، به سرنوشتی مشابه با بیت سعید دچار شد.

بختیار رحمانی، ستاره سال های قبل فولاد و یکی از عناصر قهرمانی این تیم در لیگ سیزدهم، پس از گذراندن خدمت سربازی در تراکتورسازی، راهی استقلال شد تا از طریق حضور در این تیم پرطرفدار پایتخت به جایگاه مناسبی در تیم ملی برسد و پیشرفت خود را ادامه دهد. از طرفی هواداران استقلال هم که حضور یک هافبک خلاق در میانه میدان را برای تیمشان لازم می دانستند، به شدت از جذب این بازیکن توسط مدیران باشگاه استقبال کردند.سرنوشت اما برای بختیار به گونه دیگری رقم خورد. هافبک شماره 7 فصل پیش آبی ها که القابی همچون BR7 هم از سوی طرفداران دریافت کرده بود، یکی از ضعیف ترین نیم فصل های فوتبالش را در استقلال منصوریان سپری کرد و پس از اینکه توفیقی در جمع آبی های پایتخت پیدا نکرد، برای نیم فصل دوم به تیم سابقش یعنی فولاد بازگشت.

پس از اتفاقات عجیب و مشابهی که برای شماره 7 های دو سال اخیر استقلال، که اتفاقا بازیکنان باکیفیت و پر امیدی هم بودند رخ داده، باید دید در فصل های آتی کدام بازیکنان حاضر می شوند بار سنگین این شماره را که بر تن یکی از محبوب ترین بازیکنان تاریخ استقلال یعنی فرهاد مجیدی بوده و ارزش بسیار زیادی برای هواداران استقلال دارد، به دوش بکشند.


تاریخ : شنبه 25 آذر 1396 | ساعت 17 و 20 دقیقه و 58 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان