تبلیغات
استقـــلال ســــرورتونه لنگیـــا - مطالب فروردین 1395

مربی سابق تیم استقلال اعتقاد دارد در شرایط کنونی باید از این تیم حمایت شود

جواد زرینچه درباره شکست تیم استقلال در دربی 82 پایتخت می گوید:ابتدا باید به پرسپولیسی ها تبریک بگویم. این تیم بازی خیلی خوبی انجام داد و انشاءالله در بازی های بعدی هم موفق باشند. من ناراحتی هواداران استقلال را درک می کنم. خودم هم بسیار ناراحت هستم اما باید منطقی باشیم و بدانیم در فوتبال دنیا چنین اتفاقاتی رخ می دهد. برزیل 7 گل از آلمان می خورد. استقلال دیروز فوتبال دلچسبی ارائه نکرد و برانکو هم نشان داد مربی بسیار خوبی است. 
او صحبت هایش را اینطور ادامه می دهد: می دانم هواداران ساعت های سختی را گذرانده اند اما باید در نظر بگیریم که روزهای سخت تری هم وجود دارد. همه با هم باید کمک کنیم تا تیم در بازی های بعدی بتواند نتیجه بگیرد. هنوز چیزی برای استقلال تمام نشده و تیم ما مدعی قهرمانی است. 
کاپیتان سابق استقلال با اشاره به انتقادهایی که از پرویز مظلومی شده است، تاکید می کند: بالاخره بعد از هر باخت این شرایط پیش می آید. در بازی دیروز اما و اگر های زیادی وجود داشت. اگر آن تعویض نمی شد، اگر آن بازیکن مصدوم نمی شدو اگر... نمی شود اینقدر به مظلومی انتقاد کرد چون در این شرایط انتقاد کردن باعث لطمه بیشتر زدن به تیم می شود. باید همه کمک کنیم تا مظلومی به نحو احسن کارش را انجام دهد.
زرینچه درباره ادعای پرسپولیسی ها مبنی بر اینکه نماد 4 را از استقلالی ها گرفته اند، می گوید: خیر، چنین چیزی نیست. نه تنها نماد 4 برای ما است که تعداد بردهایمان نیز از پرسپولیس بیشتر است. این کری خوانی های سالم به سود فوتبال است. از هواداران دو تیم هم می خواهم در این شرایط به هم توهین نکنند و بدانند زیبایی فوتبال به همین برد و باخت ها است.تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | ساعت 22 و 19 دقیقه و 19 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

سرمربی تراکتورسازی تبریز گفت: آقایانی که شما می گویید با تیمهای عربستانی رقابت کنید و سهمیه را حفظ کنید، حداقل شما بیرون از زمین کمک می کردید

امیر قلعه نویی درباره دربی 82 و شکست استقلال اظهار داشت: راستش را بخواهید من تمام بازی را ندیدم چون پرواز داشتم اما بازی که 6 گل داشته، قطعا تمام هواداران از آن لذت بردند. این خبر خوبی برای فوتبال ایران بود که چنین دیداری اینقدر جذاب و جوانمردانه بود.

وی ادامه داد: شنیدم که از دیروز حملات زیادی به مظلومی شده است اما به او نیز خسته نباشید و خدا قوت می گوییم. بالاخره مظلومی برای این تیم زحمات زیادی کشیده است. مظلومی همانی است که تیم را قهرمان آسیا کرد و من خودم نیز آن موقع بازیکن بودم. در حق او یک مقدار کم لطفی شده چون فوتبال است و برد و باخت دارد.

سرمربی سابق استقلال تصریح کرد: مگر بارسلونا چند هفته نیست که در افت است. از دوستان می خواهم که فوتبال را کارشناسی و فنی نگاه کنند و احساسی نبینند. بالاخره فوتبال است و برد و باخت دارد.من بیشتر از این دوست ندارم درباره استقلال حرف بزنم. اگر حرف بزنم، سوءتفاهم می شود چون از استقلال دور هستم. درباره تیم خودم حرف می زنم.

قلعه نویی در ادامه درباره وضعیت تراکتورسازی گفت: من که دیشب به تهران آمدم اما تیم ساعت 3:30 به تهران می آید و ظهر فردا به دوحه می رویم. اگر بخواهی حرف بزنی، باید به کمیته اخلاق بروی، پس نباید حرف راست را بزنیم.

وی درباره اینکه منظورش چیست، اضافه کرد: آقایان می گویند که باید با تیمهای عربی رقابت کنیم. ما رقابت بیرون زمین را باختیم چون حرف عربستان به کرسی نشست. نتایج 3 تیم را در لیگ برتر ببینید. زمین های تمرین ما اندازه 3 تمرین انرژی صرف می کند. ما اصفهان رفتیم، برگشتیم تهران و سپس به تبریز رفتیم. حالا باز به تهران برگشتیم و باید به دوحه برویم. ارتفاع خیلی بد است و ما وضعیت بدی را دنبال می کنیم. ما از آقایان خواستیم یک هفته به نمایندگان ایران در آسیا کمک کنند و عقب بیاندازند. اتفاق خاصی رخ نمی داد اگر اول خردادماه لیگ ما تعطیل می شد.

سرمربی تراکتورسازی گفت: تیم الهلال مسافرتش را چطور انجام می شود؟ تیمهای باشگاهی عربی خیلی قویتر از تیم ملی کشورشان است. بازیکنان 2 ملیتی را با قیمت بالا می آورند. الجزیره را دیدید که با امارات قابل مقایسه نیست. آقایانی که شما می گویید با تیمهای عربستانی رقابت کنید و سهمیه را حفظ کنید، حداقل شما بیرون از زمین کمک می کردید. کمک مالی که نمی کنید، حداقل 5 روز استراحت می دادید. من مجبور هستم 30 درصد تیمم را مقابل الهلال تغییر دهم.تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | ساعت 20 و 45 دقیقه و 07 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات
حمله تند کاپیتان آبی ها به بازیکنانش
4 گل از حریف خورد اما باز هم موفق ترین بازیکن تیمش بود ، اگرچه تا ابد در تاریخ می ماند که 4 گل از رقیب خورده

مهدی رحمتی در بدترین روز ممکن استقلال ، ستاره تیمش بود. 4 گل خورد اما اقلا روی دو گل مسلم ، مانع حریف شد. یک پنالتی گرفته و یک سوپر سیو در برابر امید عالیشاه داشته است.
البته او در تاریخ دربی ها 3 دربی تلخ داشته 3 شکست برابر لنگپولیس با مربیان خارجی اش. یکی در سال 85 و برابر تیم دنیزلی که بازی را 2 بر یک باختند. یکی دربی تلخ برابر ایمون زاید که در ده دقیقه 3 گل خورد و آخری هم دربی دیروز. هر 3 باخت هم استقلال خیلی دردناک شکست خورده است. رحمتی که خودش از این باخت بیشتر از همه شاکی بود، بعد از بازی به بازیکنان تیمش تاخت و این طور که روزنامه گل نوشته ، به تیمش گفته است:«خاک بر سر همه تان!»تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | ساعت 19 و 04 دقیقه و 35 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

هیات مدیره باشگاه استقلال قاطعانه از سرمربی خود حمایت می کند

تیم فوتبال استقلال روز گذشته مقابل لنگپولیس شکست بدی را تجربه کرد. بعد از این مسابقه بسیاری از هواداران عصبانی استقلال در ورزشگاه ماندند و شعارهایی را علیه سرمربی تیم سر دادند. بیرون از ورزشگاه نیز جو کاملا علیه پرویز مظلومی است. خیلی ها نحوه ارنج استقلال توسط مظلومی و تعویض های عجیب او را دلیل چنین شکستی می دانند.
زمزمه های برکناری مظلومی نیز از حالا شروع شده و خیلی ها اعتقاد دارند او خیلی زود باید استقلال را ترک کند. با این وجود هیات مدیره باشگاه استقلال از مظلومی حمایت می کند.
مقداد نجف نژاد، رییس هیات مدیره باشگاه استقلال درباره شرایط پیش آمده برای استقلال به "ورزش سه" می گوید: واقعیت این است استقلال دیروز هرگز بازی خوبی انجام نداد و در سوی دیگر میدان تیم لنگپولیس عالی کار کرد. ما دیروز بازی را باختیم و در یک رقابت میان دو تیم قدیمی فوتبال ایران، این مساله طبیعی است.
او صحبت هایش را اینطور ادامه می دهد: ما دربی را باختیم اما هنوز در کورس قهرمانی نیستیم. فراموش نکنید پارسال در حالی که همه تراکتورسازی یا نفت را قهرمان لیگ می دانستند، سپاهان جام را بالای سر برد. ما هم شانس زیادی برای قهرمانی داریم. فقط یکسری مسائل در تاکتیک تیم وجود دارد که مظلومی آنها را برطرف می کند و انشاءالله با موفقیت در دیدار های بعدی تیم را به قهرمانی می رساند. ما اکنون تنها تیمی هستیم که در دو جام ادعا داریم. این موفقیت کم نیست.
رییس مدیره استقلال با حمایت قاطعانه از پرویز مظلومی عنوان می کند: پرویز مظلومی سرمربی بزرگی است. فراموش نکنیم او قبلا 4 بار متوالی دربی را برد و نماد 4 را به استقلالی ها هدیه کرد. اینکه می گویند نماد 4 با بازی دیروز از استقلال گرفته شد، هم درست نیست. نماد 4 از بین نرفته و همچنان برای استقلال است. ما در هیات مدیره قاطعانه از مظلومی حمایت می کنیم و انشاءالله بتواند تیم را به سر منزل مقصود برساند.
شایعه برکناری مظلومی در شرایط ایجاد شده که او تا پایان فصل آینده با استقلال قرارداد دارد و در صورتی که مسئولان باشگاه خواهان جدایی اش باشند، باید غرامت سنگینی را پرداخت کنند.تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | ساعت 17 و 26 دقیقه و 51 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات
طعنه عنایتی به برد پرسپولیس در دربی
تیم های کوچک از بردن تیم های بزرگ خوشحال می شوند!

پست رضا عنایتی بعد از دربی: تیم های کوچک از بردن تیم های بزرگ خوشحال می شوند!تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | ساعت 15 و 43 دقیقه و 33 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

مهدی رحمتی بدترین روز فوتبالی خود را در دربی پشت سر گذاشت. دریافت چهار گل از سرخ ها اصلا برای او قابل پیش بینی نبود

دیروز در بازی با لنگپولیس دریافت گل از سرخ ها به اندازه کافی رحمتی را ناراحت کرده بود و در این میان برخی از حرکات بیشتر او را عصبانی تر می کرد. در نیمه نخست وقتی مهدی طارمی گل دوم را زد، فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان به رسم یک ماه اخیر پس از به ثمر رسیدن گل تیمشان به هوا پریدند و کمرهای خود را به هم زدند. 
رحمتی از این حرکت مسلمان به خشم آمد؛ چرا که اعتقاد داشت مسلمان جلوی هر تیمی این کار را بکند، حق ندارد این حرکت را جلوی استقلال انجام بدهد. این موضوع باعث درگیری این دو بازیکن با یکدیگر شد که در نهایت با وساطت خاتمه یافت. 
گویا رحمتی به مسلمان با صدای بلند گفته که بار آخرت باشد و گرنه من می دانم و تو! به هر حال این دو بازیکن قبل از نیمه دوم با یکدیگر آشتی کردند.تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | ساعت 14 و 01 دقیقه و 56 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

سرمربی استقلال گفت:سلسله اشتباهات ما سبب شد که مجازات شویم و حریف از تک موقعیت های خود استفاده کرد

پرویز مظلومی در پایان دیدار مقابل پرسپولیس و شکست آبی ها اظهار داشت: فکر می کنم بازی خیلی خوب و تهاجمی از جانب دو تیم بود و گل اول بازی برنامه های ما را به هم زد.

وی افزود: دو موقعیت مناسب داشتیم تا بازی را مساوی کنیم اما در برگشت همان توپ گل دوم را خوردیم. اشتباهات زیاد و فاحشی داشتیم به خصوص روی گل های دوم و چهارم که ما را تنبیه کرد. در گل چهارم حریف با ما دو به تک شد. از هواداران عذرخواهی می کنم. با توجه به کمبودها تمام تلاش خود را کردیم اما موفق نشدیم. به حریف هم تبریک می گویم. مردم هم فکر می کنم از بازی لذت بردند.

سرمربی استقلال اذعان داشت: تیمی که در چنین بازی بزرگی دو موقعیت آنچنانی را از دست می دهد شرایطش سخت می شود. ما بازی را 2-4-4 شروع کردیم اما مصدومیت شیحی شرایط ما را تغییر داد. به هر حال بازی با این شرایط کار سختی است. 

وی درباره اینکه چرا تیمش این شکست را پذیرا شد  خاطرنشان کرد: حتما مشکل داشتیم که به این شرایط دچار شدیم. از دست دادن بازیکن خوبی چون روزبه چشمی و همچنین غیبت کریمی دست ما را برای تغییر بسته نگه داشت. اما حتما با برنامه بودیم که 25 هفته در صدر بودیم. در هر حال 5 هفته مانده و ما تلاشمان را خواهیم کرد. 

مظلومی گفت: در هر صورت بازیکنان بازی قابل قبولی را بچه ها انجام دادند و حتی موقعیت های ما بیشتر بود اما آن ها بهتر استفاده کردند. ما هنوز چیزی را از دست نداده ایم. درست است که یک بازی بزرگ را که هواداران روی آن حساب می کنند را باختیم اما سعی می کنیم از نظر روحی تیم را به شرایط عادی برگردانیم.

سرمربی استقلال در این باره که فکر می کند آیا در فصل بعد هم در تیم می ماند،اذعان داشت: ما فعلا به این 4 بازی و فینال حذفی فکر می کنیم و در تلاش هستیم که به وعده خود به هواداران عمل کنیم.

وی درباره این که خودش خالق عدد 4 بود و الان 4 گل خورده، بیان داشت: من 4 بار در دربی بردم و حالا یک بار هم باختم. در بازی رفت دفاع های ما اشتباهی نداشتند. در گل اول مدافعان ما ریباند را نیامدند و همچنین در گل دوم مجیدی دفع اشتباه داشت. سلسله اشتباهات ما سبب شد که مجازات شویم و حریف از تک موقعیت های خود استفاده کرد.

مظلومی در خاتمه درباره بی برنامگی استقلال در جبران گل خاطرنشان کرد: ما هم موقعیت داشتیم. پس از گل پرسپولیس توپ ما از روی خط دروازه بیرون آمد. ما تمرینات خوبی داشتیم اما فکر نمی کردیم اشتباهاتی این گونه بچه گانه داشته باشیم. در دربی بزرگ تهران، این گونه گل خوردن ضربات سنگینی به تیم وارد می کند. در نیمه دوم ما 2-2 شدیم اما بچه ها عصبی بودند و نتوانستند آن گونه که باید عمل کنند.تاریخ : شنبه 28 فروردین 1395 | ساعت 12 و 20 دقیقه و 31 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات
Mohammad . SS | نظرات

هافبک استقلال گفت: خیلی از دوستان نگران بودند که من روحیه خودم را با این اتفاق از دست بدهم اما با داشتن دوستان در استقلال این اتفاق رخ نمی دهد
روزبه چشمی بعد از حضور در اردوی استقلال اظهار داشت: اگر در این شرایط اینجا نباشم، باید تعجب کنید چون استقلال را خانه خودم می دانم. انشاالله که در دربی یک نیمه هم بازی می کنم! من برای 45 دقیقه بازی آماده ام و حالا اگر مربی می خواهد به من 20 دقیقه بازی بدهد(با خنده)

وی افزود: خدا را شکر خیلی بهتر هستم و کارهای درمانی خودم را پیگیری می کنم.

هافبک استقلال درباره مصدومیتش تصریح کرد: روز 20 اسفندماه بود که در بازی مقابل پدیده این اتفاق برایم رخ داد. فردای آن روز که فهمیدم این اتفاق رخ داده، فیزیوتراپی را انجام دادم تا قبل از عید عمل کنم اما نشد. روز 9 فروردین عمل جراحی روی زانوی خودم انجام دادم و یک هفته بعد از آن هم با دکتر نوروزی کار فیزیوتراپی را شروع کردم. وضعیتم خیلی بهتر است و شنبه برای بار سوم نزد دکتر می روم تا نظر نهایی را بدهد.

چشمی درباره زمان بازگشتش گفت: عمل رباط صلیبی مدت زیادی طول می کشد تا بتوانم برگردم که معمولا نزدیک به 6، 7 ماه است. من سعی می کنم که بتوانم زودتر برگردم.

وی اضافه کرد: خیلی از دوستان نگران بودند که من روحیه خودم را با این اتفاق از دست بدهم اما با داشتن دوستان خوبی مثل حسین ترابپور این اتفاق نمی افتد. روزهای اول برایم خیلی سخت بود اما در زندگی همه خوبی ها پشت سر هم نمی آید. بعد از آن با این اتفاق کنار آمدم.

هافبک استقلال در رابطه با دربی 82 بیان داشت: آنقدر بازیکنان انگیزه دارند و غیرت دارند که اگر 5، 6 بازیکن مثل من هم نباشند، این بازی را در می آورند. قطعا اگر قرار باشد که این بازی برنده داشته باشد، ما هستیم. 25 هفته در صدر جدول بودیم و حقمان است که قهرمان شویم. با نتیجه ای که استقلال خوزستان گرفت، دربی را می بریم و به صدر برمی گردیم.تاریخ : جمعه 27 فروردین 1395 | ساعت 16 و 38 دقیقه و 19 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

ترکیب استقلال مقابل لنگپولیس اعلام شد

سید مهدی رحمتی، هرایر مگویان، خسرو حیدری، حنیف عمران زاده، میلاد فخرالدینی، محمدرضا خرسندنیا، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی، آرش برهانی، جابر انصاری و سجاد شهباززاده به مصاف لنگپولیس خواهند رفت.تاریخ : جمعه 27 فروردین 1395 | ساعت 14 و 41 دقیقه و 15 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: برای نشستن روی نیمکت استقلال در دربی باید شرایط خودم را بسنجم

منصور پورحیدی ، درباره دربی روز جمعه اظهار داشت: اگر بچه ها مثل بازی با سپاهان نباشند و بتوانند فوتبال خودشان را بازی کنند می توانیم برنده دربی باشیم. به نظر من پرسپولیس آن تیم قدرتمندی که برخی می گویند نیست و آنها هم اشکالاتی را در کارشان دارند. 

وی درباره حضور احتمالی اش روی نیمکت استقلال در دربی روز جمعه گفت: افشارزراده به من پیشنهاد کرده  که جمعه روی نیمکت باشم اما هنوز چیزی معلوم نیست. در وهله اول باید ببینم شرایط جسمانی ام چگونه است و سپس تصمیم بگیرم.فکر می کنم تا صبح جمعه تصمیم نهایی ام را بگیرم.

پورحیدری در پاسخ به این موضوع که خیلی ها معتقدند حضورش روی نیمکت روحیه استقلالی ها را بالا می برد بیان داشت: دوستان لطف دارند. من هم که هر روز سر تمرینات حاضر می شوم و دلم هم می خواهد به تیم کمک کنم اما باید شرایط جسمانی خود را هم بسنجم و بعد در این باره تصمیم بگیرمتاریخ : پنجشنبه 26 فروردین 1395 | ساعت 20 و 16 دقیقه و 29 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

مظلومی می بایست از راهنمایی های پیشکسوتان استقلال بهره ببرد به خصوص منصور پورحیدری که شناسنامه استقلال محسوب می شود و تجربیات فراوانی از دربی های مختلف دارد
نماینده دانشگاه پیام نور در کشور امارات متحده در خصوص دربی هشتاد و دوم دو تیم استقلال و لنگپولیس گفت: این دربی تقابلی است بین مربیان تیم آقایان مظلومی و برانکو و با کمی هوشمندی و گرفتن مشورت از پیشکسوتان تیم، استقلال قطعا برنده این دیدار خواهد بود. 

غلامرضا محمدنژاد ادامه داد: این بازی در حالی روز جمعه برگزار می شود که هر دو تیم در جدول مسابقات،امتیازات نزدیک بهم دارند منتها با این تفاوت که تیم پرسپولیس بعد از مدت ها قعر نشینی توانست خود را به بالای جدول برساند و استقلال که ماه ها در صدر جدول بود نتوانست فاصله خود با رقبا را افزایش دهد.

وی افزود: برای دربی می توان چند راهکار به آقای مظلومی پیشنهاد داد تا با به کارگیری این راهکارها بتواند پیروز از زمین خارج شود.

این پیشکسوت استقلالی گفت: در وهله اول مظلومی می بایست از راهنمایی های پیشکسوتان استقلال بهره ببرد به خصوص منصور پورحیدری که شناسنامه استقلال محسوب می شود و تجربیات فراوانی از دربی های مختلف دارد.

محمدنژاد ادامه داد: نکته دیگری که می بایست مظلومی بدان توجه کند نوع چینش مهره ها در زمین مسابقه است، آنچه از بازی های انجام شده از هر دو تیم برمی آید این است که تیم ما در نیمه اول زمین یعنی دروازه بان و خط دفاع قوی تر از حریف است و در قسمت های دیگر زمین نیز برتری قابل قبولی نسبت به تیم حریف دارد.

وی ادامه داد: ما به شرط این که کادر فنی و سرمربی تیم بتواند از ضعف های تیم حریف استفاده کرده و آنها را پوشش دهند صد در صد برنده این بازی خواهیم بود.

وی در پایان گفت: برای تیم استقلال آرزوی برد و موفقیت دارم و امیدوارم روز جمعه با برد مقابل لنگپولیس دل هواداران استقلال شاد شود.تاریخ : پنجشنبه 26 فروردین 1395 | ساعت 18 و 41 دقیقه و 57 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

پیشکسوتان استقلال به اردوی آبی پوشان می روند

به دعوت باشگاه استقلال و به جهت روحیه دادن به بازیکنان،جمعی از پیشکسوتان تیم در آخرین تمرین قبل از دربی حضور خواهند یافت.
علی جباری، اکبر کارگر جم، جواد قراب، رضا عادلخانی و مهدی کشاورز پشکسوتانی هستند که فردا در تمرین حضور خواهند داشت. 
آخرین تمرین تیم فوتبال استقلال فردا از ساعت 17 در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.تاریخ : پنجشنبه 26 فروردین 1395 | ساعت 17 و 03 دقیقه و 31 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

هرچند پیش از دربی بیشتر کارشناسان شانس لنگپولیس را برای پیروزی بیشتر می دانند اما دلایلی وجود دارد که استقلالی ها را به موفقیت در این بازی امیدوار می کند

آمادگی بالای مهدی رحمتی و البته آمار خوبی که در بازی های اخیر از خود به جای گذاشته است می تواند استقلال را امیدوار به فتح این بازی مهم بکند. در 3 بازی آخری که مهدی رحمتی در درون دروازه استقلال قرار گرفته این تیم گلی را دریافت نکرده است و حالا همه منتظرند تا ببینند آیا این بازیکن می تواند در حساس ترین بازی فصل خود هم دروازه تیمش را بسته نگه دارد یا نه.
رحمتی در 3 بازی آخر برابر راه آهن، پدیده و سپاهان در درون دروازه استقلال قرار گرفت و موفق شد دروازه تیمش را بسته نگه دارد و این مهمترین نقطه قوت استقلال پیش از این بازی حساس به حساب می آید.
عملکرد خوب خط دفاع استقلال در بازی های گذشته باعث شده که این تیم با 19 گل خورده به همراه نفت تهران و بعد از استقلال خوزستان بهترین خط دفاع لیگ را به خود اختصاص بدهد.


تاریخ : پنجشنبه 26 فروردین 1395 | ساعت 15 و 20 دقیقه و 22 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات
استقلال


تاریخ : پنجشنبه 26 فروردین 1395 | ساعت 13 و 30 دقیقه و 42 ثانیه | نویسنده : Mohammad . SS | نظرات

تعداد کل صفحات : 12 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان