تبلیغات
استقـــلال ســــرورتونه لنگیـــا - مطالب دی 1396
http://www.kiosktimes.ir/images/docs/000151/n00151835-b.jpg

7 محبوب استقلال همچنان اعتقاد دارد ضعف مدیریتی بزرگترین مشکل سال های اخیر این باشگاه است

 فرهاد مجیدی، محبوب‌ترین چهره باشگاه استقلال در سالهای اخیر عادت دارد که کمتر صحبت کند. بعد از چند ماه سکوت او با یک مصاحبه پر تیتر برگشته. از انتقاد علیه مدیران گذشته تا حمایت معتدل از افتخاری و البته انتقاد از جدایی شهباززاده و جباری. مجیدی درباره کمپ و ساختمان باشگاه استقلال و حتی حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال هم انتقادهایی را عنوان کرده است.

متن کامل مصاحبه او را در زیر می‌خوانید:

وضعیت استقلال را بعد از حضور شفر چطور ارزیابی می‌کنید؟
مسلما تیم از نظر روانی شرایط بهتری پیدا کرده؛ اما فکر می‌کنم شفر با گذر زمان، آنالیز و ارزیابی بهتری نسبت به تیمهای لیگ برتر خواهد داشت. از نظر فنی انتظار و توقع بیشتری وجود دارد و استقلال باید بهتر از این شود.

 
در شرایط فعلی عملکرد کدام بازیکن استقلال را بیشتر می‌پسندید؟
همه تیم تلاش خوبی داشتند. موفقیت حسینی که جا دارد به او تبریک بگویم، نتیجه همدلی و تلاش بیشتر باتجربه‌ها و بازیکنان جوان استقلال بوده. جوانهای مستعدی که آینده خوبی خواهند داشت.

 
خیلی‌ها مشکل اصلی استقلال را در خط حمله می‌دانند. به نظر شما با حضور مهاجم خارجی روند تیم بهتر خواهد شد؟
به نظر من استقلال ایده‌آل؛ یعنی تیمی که هوادار از فوتبال آن لذت ببرد، باید با سه مهاجم بازی کند. شما به لالیگا نگاه کنید. بیشتر تیمها از سیستم ۳-۳-۴ استفاده می‌کنند. لیگ برتر ایران برای جذاب شدن باید هجومی‌تر شود. البته که کیفیت زمین، بازیکن، مربی و همه اینها شرط مهم است؛ اما باید با هر امکانی به سمت این هدف حرکت کرد. در استقلال به نظر من نباید اجازه جدایی سجاد شهباززاده را صادر می‌کردند. مدارا با سجاد و کمی ملاحظه درباره او به نفع تیم بود. سجاد گذشته خوبی در استقلال داشت و بهتر بود باشگاه و هواداران درباره او صبوری می‌کردند. مهاجم خارجی هم گویا از طریق شخص شفر انجام شده که امیدوارم انتخاب خوبی باشد و به کار استقلال بیاید.

 
وضعیت اداره باشگاه استقلال را چطور می‌بینید؟ از نظر مدیریت همچنان اعتراض‌های فراوانی وجود دارد.
من با آقای افتخاری در ارتباط هستم. ساعتها با ایشان درباره باشگاه صحبت کردم. درباره انتقادهایی که مطرح می‌شود هم خیلی شفاف حرف زدیم و بحث کردیم. منتهی یک سوال دارم. وضعیت مدیریت استقلال در گذشته چطور بوده؟
غیر از پرونده‌های مالی فیفا و آسیایی و داخلی، غیر از بدهی‌های میلیاردی، استقلال با این همه مدعی و جریانهای سهم خواهی داشته‌هایش دقیقا چیست؟ می‌گویند استقلال کمپ دارد. کدام کمپ؟ مایه خجالت است که در همین آسیا بگوییم که در دهه نود هر سال زیر ۱۵ میلیارد تیم نبستیم؛ اما آن کمپ برای استقلال است. افسرده آور برای بازیکن و تماشاگر، چمن خراب، سازه‌های وصله پینه‌ای. محیط تمرین باید بازیکن را سر شوق بیاورد. ما چه ساختیم در کمپ استقلال که نام ناصرخان را هم روی آن گذاشتیم؟! این توهین به شعور هوادار است. استقلال یک زمین تمرین استاندارد داشت، جامهایش خیلی بیشتر بود. به ساختمان باشگاه استقلال نگاه کنید. ساختمانی که پولش را فدراسیون داده؛ اما این ساختمان بد ترکیب، قیافه‌اش بیشتر از هر چیز ورشکستگی را نشان می‌دهد. در ساختمان باشگاه هیچ نشانی از تاریخ یک باشگاه هفتاد و چند ساله نمی‌بینید. یعنی با این همه پول استقلال نمی‌توانست دو طبقه ساختمان آبرومند داشته باشد؟ دانایی فرد و حجازی و مظلومی و پورحیدری آنقدر بزرگ بودند و دستآورد داشتند که لیاقتشان یک موزه زیبا در قواره نام بزرگ استقلال باشد؛ اما موزه که هیچ، جامهای استقلال را هم درست مواظبت نکردند. چند جام استقلال در سالهای گذشته ناپدید شده؟ فرمول اقتصادی آقایان برای اداره باشگاه، اجاره دادن طبقات باشگاه بود. یادتان که نرفته؟! تنها دارایی استقلال در همه این سالها هوادارانش هستند. آقای افتخاری مدیر سالمی است. نقاط ضعفی هم دارد. مثلا در ارتباط با رسانه‌ها و هواداران واقعی استقلال باید خیلی بهتر و فعال‌تر عمل کند. باید بیشتر به مردم گزارش بدهد و با هوادار رابطه صمیمانه برقرار کند. باید از کارهایی که انجام می‌دهد تصویر مناسبی به جامعه فوتبال ارائه بدهد. باید از دوستداران واقعی استقلال مشاوره بگیرد. مثلا درباره ماجرای مجتبی جباری امکانش وجود داشت که طور دیگری رفتار کنند؛ اما حرف امثال من این است که دوران مدیر-لیدر، دوران مربی-لیدر-رسانه، دوران این بازیهای کثیف تمام شده. این روشها دیگر جواب نمی‌دهد. کار به جایی رسیده که با یکسال بازی در استقلال و دریافت پول میلیاردی، خودشان را مدعی می‌دانند!

 
بهانه منطقی خیلی از مدیران این بوده که اگر حق پخش تلویزیونی را دریافت می‌کردند، زمین تا آسمان همه چیز فرق می‌کرد. به آنها در این مورد حق نمی‌دهید؟
حق پخش تلویزیونی به ناحق داده نمی‌شود و این مهمترین و جدی‌ترین بحث تاریخ فوتبال ایران است. این مطالبه‌ای نیست که پیگیری آن را از برنامه نود توقع داشته باشیم. این را باید به یک مطالبه عمومی بین همه طرفداران فوتبال تبدیل کرد؛ اما مدیر خوب در بی پولی هم کفایت و توانایی‌اش را نشان می‌دهد.

 
شرایط مربیگری شما چطور خواهد بود؟ در خبرها داشتیم که در بیرون از ایران در کلاسهای آ حضور داشتید.
من دیگر نیازی نمی‌بینم که درباره مدرک توضیح بدهم. چون فوتبال ایران ثابت کرده که مدرک عالی مربیگری لازم ندارد و گویا فقط برای بعضی‌ها تنها مدرک آ گرفتن فرهاد مهم شده و نه دیگران. خیالشان راحت باشد. من از ابتدای فصل آینده، با تمام مدارک لازم و کافی مربیگری در ایران را شروع خواهم کرد.


تاریخ : چهارشنبه 27 دی 1396 | ساعت 22 و 56 دقیقه و 53 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات


عکس تیمی استقلال در ابتدای بازی جالب بود و به نوعی آبی ها از گلر مقتدر خود تشکر کردند


 استقلال تهران در هفته نوزدهم لیگ برتر به مصاف سایپا رفت و این بازی با نتیجه تساوی 1 بر 1 به پایان رسید.تاریخ : جمعه 22 دی 1396 | ساعت 21 و 25 دقیقه و 35 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
http://static2.tamasha.com/files/newspaper/varzesh3/820_Esteghlal-1396-10-21_1515618962.jpg


تاریخ : پنجشنبه 21 دی 1396 | ساعت 14 و 32 دقیقه و 16 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
سید مهدی رحمتی واکنش رحمتی به پیشنهاد تراکتورسازی/ فعلا قصد جدایی ندارم

ارادت من به تک تک شما دوستداران استقلال قلبی است و اطمینان دارم که روزهای بزرگ در انتظار ماست

در روزهای گذشته شایعات زیادی در مورد حضور مهدی رحمتی در تراکتورسازی و البته باشگاه های دیگر مطرح شده است ولی این دروازه بان با تجربه که کاپیتان اول استقلال محسوب می شود حرف آخر را زد و اعلام کرد که در این تیم خواهد ماند.

مهدی رحمتی با انتشاری متنی در مورد جدایی اش از استقلال نوشت: تمام این شایعات و اخبار نادرستی که این روزها درباره من منتشر شده به خاطر این است که طی هفته‌های گذشته از چند باشگاه لیگ برتری پیشنهاد داشتم؛ اما به این فکر کردم که همه این مراحل را در گذشته تجربه کردم و خیلی خوب می‌دانم در هیچ باشگاهی نمی‌توانم به اندازه استقلال احساس خوبی داشته باشم و این همه مورد لطف هوادارانش قرار بگیرم.

او در ادامه این پیام نوشت:  ارادت من به تک تک شما دوستداران استقلال قلبی است و اطمینان دارم که روزهای بزرگ در انتظار ماست و با حمایت و پشتیبانی از این تیم، به موفقیت خواهیم رسید. با استقلال روی سکو، روی نیمکت، درون دروازه را تجربه کرده‌ام و مهم برایم این بوده که در کنار شما ایستاده‌ام. با عشق تا انتها در کنار تیمم و شما خواهم بود.

با این شرایط مهدی رحمتی در استقلال خواهد ماند و ضمن حضور در بازی های جام حذفی، تلاش می کند که بتواند یک بار دیگر جای ثابت خود در این تیم را پس بگیرد.


تاریخ : چهارشنبه 20 دی 1396 | ساعت 19 و 14 دقیقه و 07 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات


بازیکنان استقلال در پایان تمرین برای سرمربی تیم شان جشن تولد گرفتند

امروز روز تولد وینفرد شفر بود و بازیکنان استقلال در پایان تمرین جشن کوچکی برای سرمربی تیم شان تدارک دیدند.

امین نوروزی معاون پزشکی باشگاه استقلال امروز هدیه ای به شفر داد و بعد از آن بازیکنان به همراه او به رختکن رفتند تا سرمربی آلمانی آبی ها کیک تولد 68 سالگی خود را فوت کند.

سرمربی استقلال از امروز 68 ساله شده است و بازیکنان استقلال امیدوار هستند با پیروزی در بازی با سایپا و بازی های آینده هدیه اصلی را در زمین فوتبال به او بدهند.


تاریخ : چهارشنبه 20 دی 1396 | ساعت 16 و 54 دقیقه و 56 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
پرویز برومند حرکت ناپسند برانکو محرومیت دارد نه خطای جپاروف

اگر خطای جپاروف 30 روز محرومیت دارد حرکت ناپسند برانکو که بعد از سوت پایان بازی پرسپولیس و نفت داور چهارم را هل داد یک سال محرومیت دارد!

پرویز برومند چهره نام‌آشنای استقلال همچون دوران بازیگری نسبت به تیمش تعصب دارد و بدون تعارف صحبت می‌کند.
پاسخ‌های سنگربان اسبق استقلال و تیم ملی به سؤالات ما را در ادامه بخوانید:
 
* شرایط فعلی استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
آنچه عیان است چه حاجت به بیان است. استقلال در دوره کادرفنی قبلی هم مشکل روحی داشت و هم فنی. درواقع هیچ‌کس نمی‌دانست یا نمی‌فهمید برنامه تیم چه بود ولی وینفرد شفر توانست در مدت زمان کوتاهی بازیکنان را با انگیزه کند. تمرکز او به تیم بود نه سکوها چون می‌دانست اگر تیم خوب باشد سکوها حمایت می‌کنند. استقلال از این بهتر هم می‌شود و امیدوارم در پایان لیگ حداقل در رده دوم جدول قرار بگیرد تا برای فصل آینده که شناخت شفر از بازیکنان و فوتبال ایران بیشتر می‌شود تیمی بهتر را ببندد.
 
* نظرتان راجع به حکم محرومیت سرور جپاروف چیست؟
من قصد بی‌ادبی و بی‌احترامی به هیچ‌کس را ندارم اما کمیته انضباطی نباید از سرمربی پرسپولیس بترسد. اگر خطای جپاروف 30 روز محرومیت دارد حرکت ناپسند برانکو که بعد از سوت پایان بازی پرسپولیس و نفت داور چهارم را هل داد یک سال محرومیت دارد! خطای جپاروف یک کارت زرد داشت که گرفت اما سرمربی پرسپولیس که یک انسان پخته است و خودش را دارای بالاترین مدرک مربیگری دنیا می‌داند چقدر باید محروم شود؟
 
* احتمالاً کمی از محرومیت جپاروف کاسته شود.
فدراسیون فوتبال نباید خودش و فوتبال ایران را زیر سؤال ببرد. سرور جپاروف دو بار بازیکن سال آسیا شده و چهره معتبری در قاره به شمار می‌رود. محرومیت این بازیکن بازتاب بین المللی دارد اگر کلیپ خطای او پخش شود درباره فوتبال ما و عدالت فدراسیون فوتبال چه قضاوت‌هایی صورت می‌گیرد؟ ما که نباید غریب‌کش باشیم. کلی شکایت بازیکن خارجی و جدیداً داخلی از تیم‌های باشگاهی ایران روی میز فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیاست و همینطوری خیلی‌ها به فوتبال ما بدبین هستند، مانده بحث جپاروف هم به میان کشیده شود. بیخود نیست که از قدیم می‌گویند از ماست که بر ماست.
 
* عملکرد حسین حسینی چطور بوده است؟
نباید در ابتدای راه طوری با این جوان رفتار کنیم که دچار غرور شود. حسین دروازه‌بان خوبی است ولی باید بداند اول راه است و خیلی بیشتر تلاش کند.
 
* رحمتی در استقلال بماند یا برود؟
برای چه برود؟ استقلال بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را در پیش دارد که تجربه و تبحر رحمتی در آن مسابقات لازم است. تیم دو دروازه‌بان خوب می‌خواهد که خوشبختانه دارد.


تاریخ : دوشنبه 18 دی 1396 | ساعت 21 و 47 دقیقه و 21 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات


بازیکنان استقلال امروز به روش خود تولد یکی از بهترین مدافعان تاریخ خود را تبریک گفتند


پژمان منتظری یکی دو روز پیش تولد 34 سالگی خود را جشن گرفت اما چون او در 2 روز گذشته در کمپ تیم ملی حضور داشت، امروز فرصت مناسبی شد تا بازیکنان استقلال برای او جشن تولد بگیرند.

امروز در پایان تمرین استقلال بازیکنان کیکی که عکس منتظری روی آن نقش بسته بود را برای مدافع تیم شان آماده کرده بودند تا تولد او را جشن بگیرند.

بازیکنان استقلال بعد از تبریک گفتن تولد منتظری او را به این شکل کیک مالی کردند تا به این شکل برای یکی از محبوب ترین مدافعان تاریخ خود جشن بگیرند.تاریخ : دوشنبه 18 دی 1396 | ساعت 17 و 03 دقیقه و 59 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

حیدری یکی از بهترین گوش راست های تاریخ آبی پوشان محسوب میشود که همیشه در سطح اول فوتبال کشورمان درخشیده است

در‌بازی دیروز استقلال مقابل تراکتورسازی بعد از رکورد بسیار ارزشمند دروازه بان جوان استقلال، حرکت خسرو حیدری بود که به چشم آمد و مورد تشویق آبی ها قرار گرفت.
زمانیکه خسرو حیدری، به زمین آمد، پژمان منتظری در اقدامی بازوبند کاپیتانی را به یک از همبازیانش داد تا به دست خسرو برساند. ولی خسرو حیدری از قبول آن سرباز زد و فقط به فکر ادامه بازی و موفقیت تیمش بود.

اتفاقی که می تواند برای جوانترها درس خوبی باشد و نشان می دهد نه تنها خسرو‌ بلکه پژمان و امید ابراهیمی و‌ بازیکنان با تجربه آبی ها این روزها بیشتر از هرچیز به فکر اتحاد و‌ موفقیت نام استقلال هستند.

حیدری یکی از بهترین گوش راست های تاریخ آبی پوشان محسوب میشود که همیشه در سطح اول فوتبال کشورمان درخشیده است.


تاریخ : شنبه 16 دی 1396 | ساعت 15 و 06 دقیقه و 48 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات


علیرضا نیکبخت واحدی ابراز علاقه نیکبخت برای کار کردن با شفر

 استقلال با آمدن شفر به کلی متحول شده و توانست نتایج بسیار خوبی به دست آورد. 
علیرضا واحدی نیکبخت ستاره سابق استقلال  به ستایش از تیم شفر پرداخت و از علاقه خود برای کار کردن با این مربی آلمانی سخن به میان آورد. 
او گفت: استقلال با شفر به کلی متحول شده و بازیهای بسیار خوبی را به نمایش می گذارد. براین باورم که استقلال بهتر از این هم خواهد شد. دوست دارم که در کنار شفر کار کنم.


تاریخ : پنجشنبه 14 دی 1396 | ساعت 16 و 48 دقیقه و 40 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

شرایط فنی و تاکتیکی تیم به گونه‌ای است که دیگر متکی به یک بازیکن خاص نیست

 ستار همدانی در خصوص دیدار روز جمعه آبی پوشان برابر تراکتورسازی تبریز گفت: متاسفانه این روزها حاشیه های زیادی را برای این بازی ایجاد می کنند. اتفاقاتی که در دیدار پرسپولیس و تراکتور افتاد حالا به بازی استقلال هم کشیده شده است و برخی بدنبال این هستند تا فضا و جو این بازی را مسموم کنند.

وی تاکید کرد: با شناختی که من از هواداران دو تیم دارم می دانم که چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد و یک بازی زیبا و جذاب را مشاهده خواهیم کرد.

عضو کمیته فنی استقلال تصریح کرد: در خصوص مسائل فنی باید بگویم که استقلال این روزها با یک بازی روان و بدون اشتباه نتایج خوبی کسب کرده و در این دیدار هم به دنبال کسب سه امتیاز است و نمی خواهد به راحتی بالای جدول را از دست بدهد. التبه تراکتورسازی هم درست است که در برابر پرسپولیس شکست خورده و کادر فنی این تیم تحت فشار قرار دارد و حتی گفته می‌شود اگر مقابل استقلال نتیجه نگیرد برکنار خواهند شد، اما با تمام وجودش مقابل استقلال قرار خواهد گرفت تا هم یک بازی زیبا را ارائه کند و هم موقعیت خود را در جدول بهبود ببخشد.

همدانی در خصوص غیبت جباروف و چشمی هم گفت: این دو از بازیکنان خوب استقلال هستند و توانسته اند در موفقیت های استقلال نقش بالایی داشته باشند اما باید بپذیریم آبی پوشان متکی به فرد نیستند و نفراتی چون منتظری و اسماعیلی می توانند جانشینان خوبی برای این دو غایب مقابل ترکتورسازی باشند.

وی در خصوص عملکرد دروازه بان استقلال هم گفت: حسینی در هفته های اخیر توانسته بهترین عملکرد را درون دروازه داشته باشد اما امیدوارم دچار غرور نشود و همین مسیری را که در پیش گرفته ادامه داده تا بتواند مسافر جام جهانی باشد.

عضو کمیته فنی استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا از زمان حضور در کمیته فنی استقلال با سرمربی آبی پوشان هم جلسه ای داشته اید یا خیر ادامه داد: متاسفانه هنوز نتوانسته ایم شفر را از نزدیک ببینیم اما قرار است برای دیدارهای آینده با سرمربی تیم در خصوص مسائل فنی صحبت کرده و به یک تعامل خوب دست پیدا کنیم.

همدانی در پایان خاطرنشان کرد: از هواداران می خواهم در روز جمعه اسیر حواشی نشوند، آرامش خود را حفظ کنند و با تشویق استقلال ضامن موفقیت این تیم مقابل تراکتورسازی باشند.


تاریخ : پنجشنبه 14 دی 1396 | ساعت 14 و 25 دقیقه و 55 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
پرویز مظلومی یاد استقلال خودم می‌افتم/ برانکو از استقلال می‌ترسد/ شاگردان شفر می‌توانند به صدر برسند

 به نظرم برانکو هم از این استقلال می‌ترسد چون واقعا به کابوس هر تیمی تبدیل شده است

پرویز مظلومی در مورد پیروزی‌های پیاپی تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: خدا را شکر استقلال روی دور افتاده و هم خوب بازی می‌کند و هم توپ‌هایش وارد دروازه می‌شود. بیشتر از همه به خاطر خوشحالی هواداران و لذتی که از بازی‌های تیم می‌برند، خوشحالم. استقلال واقعی همین است که هر چند گل دریافت کرد، یک گل بیشتر بزند و پیروز شود. خیلی از هواداران که من را می‌بینند، می‌گویند این استقلال ما را یاد استقلالِ شما در چند فصل پیش می‌اندازد و خودم نیز چنین تصوری دارم.
 
وی ادامه داد: استقلال اگر دچار حاشیه و مشکلات خاصی نشود، می‌تواند همین‌طور در جدول بالا برود. خدا را شکر این تیم در جام حذفی شانس اول قهرمانی است و در لیگ برتر هم هر چند حریف سرسختی مثل پرسپولیس را پیش رو دارد اما می‌توان امیدوار بود.
 
سرمربی سابق تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: من به دربی برگشت هم خیلی امیدوارم و مطمئنم استقلال با ادامه روند کنونی می‌تواند از دربی هم برنده خارج شود. به نظرم برانکو هم از این استقلال می‌ترسد چون واقعا به کابوس هر تیمی تبدیل شده است.


تاریخ : پنجشنبه 14 دی 1396 | ساعت 14 و 22 دقیقه و 45 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
تمرین استقلال_سرور چپاروف_جباروف پاسخ جپاروف به خبری که فردوسی‌پور منتشر کرد

اگر داور تشخیص می‌داد که باید اخراج شوم، حتماً به تصمیمش احترام می‌گذاشتم و از بازی بیرون می‌رفتم

سرور جپاروف در روزهای ابتدایی سال 2018 اصلاً دوست نداشت درباره فوتبال و مسائلی غیر از اتفاقات خوب برای خود و خانواده‌‌اش حرف بزند.
با این همه وقتی در برنامه 90 این هفته به شکل غیرمستقیم درباره کارت زردی که او در دیدار با استقلال خوزستان دریافت کرد موضوعاتی مطرح شد، واکنش نشان داد و با ما حرف زد.
 
*سال نو مبارک!
ممنونم. من هم سال نو را به همه مسیحیان جهان، کشورم و ایران تبریک می‌گویم.

* تعطیلات خوش می‌گذرد؟
به هر حال بودن در کنار خانواده تحت هر شرایطی دلنشین است، چه برسد به روزهای سال جدید. این روزها در تاشکند همه خوشحال هستند و به دیدار هم می‌روند.

* چه زمانی به تهران برمی‌گردی؟
تا فردا می‌آیم. البته اگر برنامه‌ام تغییر نکند ولی به کادر فنی گفته‌ام می‌خواهم زود به تهران و تمرینات استقلال برگردم.

* دوست نداشتی بیشتر در تعطیلات بمانی؟
نه! البته الان هم در حال انجام تمریناتم هستم. می‌دانم با دو، سه روز تمرین نکردن ممکن است از شرایط خوبی که دارم، دور شوم. برای همین خوب می‌دانم که باید استراحت فعال داشته باشم.

* شفر حرفی قبل از سفر نزد؟
نه! او به من می‌گوید خیالش از من راحت است چون می‌داند من یک زندگی کاملاً حرفه‌ای دارم.

* درباره کارت زردی که گرفتی و سه‌اخطاره شدی، حرف و حدیث‌هایی به راه افتاده و گفته می‌شود تو به عمد این کار را کردی تا محرومیتت قطعی شود و به مرخصی بیشتری بروی؟
عجب! این موضوع کشف کیست؟ من درباره این موضوع با خبرورزشی حرف زده بودم. گفتم در لحظه‌ای که بازیکن استقلال خوزستان در حال دویدن مرا از پشت زد، چه حالی شدم. گفتم که در لیگ کره یک بار با ضربه‌ای به همین شکل دو ماه از فوتبال دور شدم و در آن روز هم شدت درد در عضله پشتم به حدی بود که فکر کردم بار دیگر آسیب جدی دیدم. این مسائل را نمی‌پذیرم! من خودم از مدافعان فیرپلی (بازی جوانمردانه) هستم و در ازبکستان هم همه مرا به این نام می‌شناسند. آن‌وقت خودم را محروم کنم تا دو روز بیشتر در مرخصی باشم!

* این تعبیری است که درباره تو شده است.
بیش از این حرفی در این‌باره ندارم. فقط این را بگویم آن‌قدر با کادر فنی و مدیریتی باشگاه رابطه خوبی دارم که اگر مرخصی می‌خواستم، حتماً از آنها می‌گرفتم. من ضعف مرخصی ندارم که الکی کارت بگیرم. الان دو ماه بود همسر و فرزندانم را ندیده بودم و این بار اولم هم نبوده است. این قبیل مسائل درباره من صدق نمی‌کند. این‌قدر حرفه‌ای هستم که بدانم یک بازی غیبت در این شرایط که من در همه دیدارهای قبلی استقلال به میدان رفتم، برای خودم خوب نیست.

* بازی با تراکتورسازی را به یاد داری؟
بله! گل اولم برای استقلال را در بازی رفت زدم. خیلی خوب بود. برد دلچسبی بود که آن را فراموش نمی‌کنم. گل سه امتیازی زدم و بردیم. امیدوار بودم در بازی برگشت هم باشم. متأسفانه آن اتفاق افتاد و گرچه دو دقیقه بعد با بازیکن استقلال خوزستان حرف زدم و هر دو بابت اتفاقی که افتاده بود از هم عذرخواهی کردیم ولی به هر حال فوتبال، ورزش خشنی است و این مسائل را هم دارد.

* برانکو هم گفته باید به خاطر خطایی که روی بازیکن استقلال خوزستان کردی، محروم می‌شدی؟
برای سرمربی تیم پرسپولیس احترام قائل هستم و فقط درباره تیم خودم حرف می‌زنم. اگر داور تشخیص می‌داد که باید اخراج شوم، حتماً به تصمیمش احترام می‌گذاشتم و از بازی بیرون می‌رفتم.

* بازی با تراکتورسازی را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
بازی بیرون از خانه مهم است. تراکتورسازی هم قبل از ما به پرسپولیس باخته و حتماً برای جبران می‌‌آید ولی قطعاً تیم ما با قدرت کار می‌کند تا روند بردهایش را ادامه دهد. برای هم‌تیمی‌هایم آرزوی موفقیت می‌کنم.


تاریخ : چهارشنبه 13 دی 1396 | ساعت 21 و 50 دقیقه و 55 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

سید حسین حسینی را می‌توان ستاره این فصل تیم استقلال دانست

باوجود این که سید حسین حسینی به دلیل سرماخوردگی تمرینات کاملی در روزهای گذشته با آبی پوشان نداشت، اما برای حضور در دروازه این تیم در تبریز مشکل خاصی ندارد
 سید حسین حسینی را می‌توان ستاره این فصل تیم استقلال دانست. در تیمی که خوب بازی می‌کند و بهتر از آن خوب دفاع می‌کند تا در هفته‌های گذشته از نظر عملکرد دفاعی به بهترین شرایط ممکن رسیده باشد، حسینی با خوردن تنها یک گل آن هم از روی نقطه پنالتی و نه در جریان بازی در ۹ دیدار گذشته این تیم نقشی اساسی در بهبود شرایط آبی پوشان داشت. 

ستاره این روزهای آبی پوشان که در یک قدمی شکست رکورد تازه شکل گرفته بیرانوند در دقایق طولانی بسته نگاه داشتن دروازه است و با ثبت این رکورد در لیگ برتر تنها ۲۲ دقیقه فاصله دارد، به دلیل سرماخوردگی در روزهای گذشته تمرینات کاملی با آبی پوشان نداشت تا این شائبه ایجاد شود که چه بسا حسینی در تبریز امکان بازی مقابل تراکتورسازی را نداشته باشد. 

اما اینگونه نیست و شرایط بدنی سنگربان آبی پوشان به نوعی است که به احتمال بسیار زیاد مثل بازی‌های اخیر این تیم در چارچوب دروازه  می‌گیرد. حسینی در ۱۳ بازی از ۱۷ بازی آبی پوشان در این فصل در ترکیب ثابت قرار گرفته است که با ۶ گل خورده و ثبت ۸ کلین شیت آمار بسیار خوبی از خود به جای گذاشته است.

نکته جالب در خصوص آمار حسینی این است که اولا هر ۸ کلین شیت او پی در پی بوده دوما از ۶ باری که دروازه‌اش باز شده ۴ بار (صنعت نفت، پارس جنوبی، سپیدرود و پرسپولیس) از روی نقطه پنالتی گل خورده و تنها ۲ گل در جریان بازی خورده که یکی از آنها هم در بازی مقابل ذوب آهن در شرایط کاملا آفساید بوده است. 

آبی پوشان از ساعت ۱۴:۳۰ روز جمعه ۱۵ دی از هفته هجدهم لیگ برتر در ورزشگاه یادگار امام تبریز میهمان تیم تراکتورسازی هستند.


تاریخ : چهارشنبه 13 دی 1396 | ساعت 20 و 47 دقیقه و 28 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
میرشاد ماجدی واکنش پیشکسوت استقلال به جدایی نورافکن از این تیم

در حال حاضر شرایط تیم استقلال حساس است و بازیکنی مثل امید نورافکن باوجود داشتن پیشنهاد از کشورهای اروپایی نباید از این تیم جدا شود

  به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، میرشاد ماجدی درباره شرایط تیم فوتبال استقلال پیش از بازی با تراکتورسازی اظهار داشت: استقلال در مسیر خوبی قرار گرفته است و می‌تواند این مسیر را با قدرت ادامه بدهد.
 
مقایسه اجمالی بین استقلال و تراکتورسازی و شرایط حاکم بر این دو تیم نشان می‌دهد آبی پوشان می‌توانند از تبریز با ۳ امتیاز کامل به تهران بازگردند. من این موضوع را نه از دید یک استقلالی و نه از نگاه رییس کمیته آموزش بلکه بعنوان میرشاد ماجدی یک کارشناس فوتبال این نظر را عنوان می کنم.

وی در خصوص اخطار جباروف در دیدار مقابل استقلال خوزستان که منجر به سه اخطاره شدن و محرومیت وی گردید بیان داشت: بعنوان فردی که سال‌ها بعنوان فوتبالیست در زمین های چمن تلاش کرده‌ام و می‌توانم حس فوتبالیست‌ها را لحظه به لحظه درک کنم با جرات می گویم در حرکت جباروف هیچ تعمدی در کار نبود. اگر صحنه را مرور کنیم می‌بینیم جباروف به محض اینکه پایش روی کمر دلفی بازیکن حریف می‌رود، دستش به نشانه تسلیم ناخودآگاه بالا می‌رود و این نشان می‌دهد او نمی‌توانسته عمدی در کارش باشد!

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: هیچ فوتبالیستی نمی‌تواند یک بازی و اتفاقاتش را از قبل پیش بینی کند و با نقشه وارد زمین شود. فوتبالیست‌ها وجدان کاری را در زمین زیر پا نمی‌گذارند و امکان ندارد کم فروشی کنند و یا تعمدا اخطار بگیرند. آن هم یک بازیکن بزرگ و با تجربه مثل جباروف که تا به حال کوچکترین حاشیه‌ای در این فوتبال نداشته است. 
 

مدیر کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در خصوص احتمال ترانسفر شدن امید نورافکن به یک تیم اروپایی خاطرنشان ساخت: مدیریت باشگاه و هیات مدیره باید قاطعانه جلوی این موضوع را بگیرند. الان استقلال در موقعیتی قرار دارد که باید بازیکن بگیرد و تقویت شود نه این که بازیکن هم از دست بدهد. اگر نورافکن از استقلال برود الان کدام بازیکن هم سطح او است و می‌تواند جایش را پر کند؟ بازیکن استخدام باشگاه است و باید به قراردادی که با باشگاه دارد تن دهد. مدیر باشگاه باید نورافکن را نگاه دارد و او را به نوعی قانع کند که از نظر روحی تاثیر منفی روی او نگذارد.

ماجدی در ادامه بیان داشت: شرایط سنی نورافکن هم خیلی خوب است و حالا حالا ها برای ترانسفر شدن جا دارد. او می‌تواند امسال در خدمت استقلال باشد و در آینده با شرایط بهتری ترانسفر شود تا به استقلال هم صدمه وارد نشود. چرا که این تیم باید در سه جبهه لیگ برتر، جام حذفی و آسیا حضور داشته باشد.


تاریخ : چهارشنبه 13 دی 1396 | ساعت 17 و 43 دقیقه و 36 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

من در تمام دوران فوتبالم نخواسته ام از عمد به بازیکن حریف آسیب بزنم

هافبک ازبکستانی استقلال توضیحات کاملی در مورد اتفاق های جنجالی بازی با استقلال خوزستان در هفته هفدهم لیگ برتر ارائه کرد
سرور چپاروف که در نیم فصل حضورش در استقلال چهره آرامی از خود نشان داده بود در بازی با استقلال خوزستان حسابی جنجال ساز شد، از درگیری با بازیکنان حریف تا ضربه به کمر بازیکن استقلال خوزستان،  ضربه ای که می توانست با کارت قرمز مستقیم همراه شود اما داور بازی حتی به او کارت زرد هم نشان داد.  این صحنه حتی با اعتراض سرمربی پرسپولیس هم همراه شده است و برانکو اعتقاد دارد کمیته انضباطی باید او را محروم کند هرچند که این بازیکن می گوید هرگز عمدی در این صحنه نداشته است.

سرور چپاروف ابتدا در مورد ضربه ای که به کمر بازیکن استقلال خوزستان وارد کرد به ورزش سه گفت: اول این را باید بگویم که من در تمام دوران فوتبالم نخواسته ام از عمد به بازیکن حریف آسیب بزنم. در این صحنه که شما می گویید باید بگویم که من در تمام بازی ها بسیار محکم بازی می کنم و البته تمام بازیکنان باید تلاش کنند توپ را در جلوی زمین پس بگیرند.

او ادامه داد: من در این صحنه می خواستم توپ را از بازیکنان استقلال خوزستان بگیرم اما او به زمین خورد و من در حالت بی تعادل با استوک روی کمر او رفتم. حتی شما دیدید که بلافاصله پایم را بالا بردم تا به او آسیب جدی وارد نشود.

هافبک استقلال همچنین در مورد اینکه گفته می شود او باید محروم شود هم گفت: من از قوانین اطلاعی ندارم ولی چیزی که می دانم این است که هیچ عمدی در کارم نبود و اصلا قصد آسیب وارد کردن به بازیکن حریف را نداشتم.

اما موضوع بعدی که در مورد چپاروف گفته می شود این است که از عمد در چند صحنه با بازیکنان حریف درگیر شد تا داور کارت زرد بدهد، از بازی با تراکتورسازی محروم شود و بتواند مدت بیشتری را در تعطیلات سال نو باشد. او در این باره هم می گوید: چنین چیزی درست نیست. من در چند صحنه به خاطر بازی خشن بازیکنان استقلال خوزستان عصبانی شدم. برای من کاری مهمتر از فوتبال وجود ندارد. از این راه درآمد دارم و هرگز هیچ مساله ای  را فدای فوتبال نمی کنم. این ها مسائلی است که مطرح می شود ولی من هرگز توجهی به آن نمی کنم.


تاریخ : سه شنبه 12 دی 1396 | ساعت 15 و 30 دقیقه و 03 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان