تمرین استقلال+ شفر مربیان آلمانی یا کامرونی گزینه‌های دستیاری شفر در استقلال

سرمربی تیم فوتبال استقلال نام چند گزینه آلمانی و کامرونی را به این باشگاه ارائه کرده تا مذاکرات برای پیوستنشان به این تیم در نیم فصل دوم صورت بگیرد.

 مسئولان باشگاه استقلال چند روز پیش اعلام کردند که وینفرد شفر کتبا درخواست جذب یک دستیار خارجی برای نیم فصل دوم کرده تا وی به عنوان جانشین یرزی ساناک فعالیت کند. 
با وجود شایعات فراوانی که پیرامون ساناک مطرح شده اما این مربی با وجود شکایتی که باشگاه استقلال از وی کرد به جمع آبی پوشان بازنخواهد گشت. 
سرمربی آلمانی تیم استقلال برای نیم فصل دوم خواستار جذب یک دستیار آلمانی و یا کامرونی شده و گزینه‌های مد نظر خود را به باشگاه داده تا با آنها وارد مذاکره شوند. قرار است استقلالی‌ها در این فرصت و تا پایان نیم فصل اول مذاکرات با گزینه‌های مد نظر شفر را انجام داده و مقدمات حضور نفر نهایی را در تهران فراهم کنند. 
تیم فوتبال استقلال در حال حاضر با شفر، فیلیپ آندریاس، بیژن طاهری، کولی، اشکان نامداری و ساپا شفر به عنووان آنالیزور در لیگ برتر فعالیت می‌کند.تاریخ : دوشنبه 28 آبان 1397 | ساعت 15 و 10 دقیقه و 42 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
الحاجی گرو+شفر+مارکوس نیومایر استقلال و خرید ۴ بازیکن ارزان‌تر به جای تیام و جپاروف ؛ صرفه جویی عجیب استقلالی ها

در ناکامی‌های این روزهای استقلال چه کسی بیشتر از همه مقصر است؟

هر اتفاقی که در باشگاه آبی‌های پایتخت بیفتد چه فنی وچه حاشیه‌ای؛ چه تکنیکی و چه تاکتیکی از نظر هواداران آبی وزارت ورزش نقشی در آن دارد.
 
این انتقادات در اوایل باعث شد تا وزارت ورزش برای پاک کردن نقش خودش در ناکامی احتمالی یکی از تیم‌های پایتخت مقدمات حضور چند بازیکن خارجی و تقریبا گران‌قیمت را در استقلال فراهم کند. بازیکنانی که با تشخیص و خواست سرمربی تیم جذب شده و هیچ دخالت خارجی در حضور این بازیکنان وجود نداشت.
 
الحاجی گرو که با تبلیغات زیاد از جانب شفر به ایران آمد و به گفته او قرار بود تیام جدید آبی‌ها باشد. نویمایر هم آمد احتمالا به جای جپاروف. با این حال تلاش استقلالی‌ها برای خرج کردن بیشتر برای راضی نگه‌داشتن هواداران و رقابت با پرسپولیس و سایر مدعیان به همین‌جا ختم نشد. آنها مرتضی تبریزی را هم با قیمتی گران برای یک مهاجم ایرانی جذب کردند. یک میلیارد و هفتصد میلیون برای رضایت‌نامه و حدود یک و نیم میلیارد تومان برای خودش او را به مهاجم ۲۱۰ هزاردلاری استقلال تبدیل کرد. مهاجمی با تنها یک گل زده تا هفته یازدهم. مجموعا یک سال حضور این سه بازیکن حدود یک میلیون و ۱۱۰ هزار دلار برای استقلال خرج داشت. خریدهایی مانند طارق همام به عنوان یکی دیگر از بازیکنانی که احتمالا با رقم زیادی به استقلال آمده رقم قراردادش منتشر نشده است.
 
این در حالی است که تیام که رقمی باورنکردنی از استقلالی‌ها درخواست کرده بود با یک میلیون و دویست هزار دلار یعنی رقمی تقریبا معادل این سه بازیکن حاضر به ماندن در ایران می‌شد. البته به غیر از تیام، جپاروف هم بازیکن دیگری بود که احتمالا با رقمی بسیار کمتر از تیام حاضر به ماندن بود. یعنی آن‌ها می‌توانستند به جای صرفه جویی و خرید ۴ بازیکن ارزان‌تر به جای تیام و جپاروف، حداقل یکی از بین تیام و جپاروف را در تیم‌شان نگه دارند. استقلال عملا به اندازه قرارداد تیام برای خرید ۴ بازیکن گرانقیمت خرج کرده و در نهایت، هیچکدام روی هم به اندازه تیام برای این تیم فایده نداشتند. استقلالی‌ها البته برای نیم‌فصل دوم هم بیکار ننشسته‌اند و از شایعاتی مانند بازگشت جپاروف و تیام تا خرید گزینه‌های خارجی دیگر نشان می‌دهد که آنها نیم فصل دوم را هم پرخرج آغاز خواهند کرد. با این حال تا زمانی که استقلال موفق نشود، انگشت اتهام استقلالی‌ها به سمت وزارت خواهد بود.


تاریخ : شنبه 26 آبان 1397 | ساعت 16 و 51 دقیقه و 17 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات


رابسون جانواریو مدافع سابق استقلال تهران انتخاب علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی ذوب‌آهن اصفهان را تبریک گفت

ظهر روز گذشته علیرضا منصوریان سرمربی سابق استقلال تهران بعد از تقریبا یک فصل دوری از فوتبال به عنوان سرمربی ذوب‌آهن اصفهان انتخاب و جایگزین امید نمازی در این تیم شد.
به همین دلیل رابسون جانواریو بازیکن سابق استقلال تهران که در حال حاضر عضو تیم بنی یاس امارات است پیام تبریکی برای علیرضا منصوریان در صفحه اینستای خود منتشر کرده و برای سرمربی جدید ذوب‌آهن آرزوی موفقیت کرده است.
رابسون فصل شانزدهم عضو تیم استقلال تهران بود و زیر نظر علیرضا منصوریان نمایش خوبی از خود ارائه داد و یکی از عوامل اصلی نایب قهرمانی آبی پوشان در آن فصل از مسابقات لیگ برتر بود.تاریخ : جمعه 25 آبان 1397 | ساعت 23 و 05 دقیقه و 57 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
دادن جام به پرسپولیس بی تدبیری بود

درون تیم به هر حال مسائلی خواهد بود ، تنبیه و تشویق لازمه زندگی جمعی است و باعث پیشرفت می شود

 امیرحسین فتحی درباره شرایط استقلال گفت: از تعطیلات اجباری لیگ استفاده مطلوب کردیم. هرچند هوا اجازه برگزاری تمرینات منظم را نمی دهد ولی امیدوارم شروع مجدد لیگ برای ما بهتر از بازی های گذشته باشد.

وی در خصوص وضعیت روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی تاکید کرد: باشگاه مثل یک خانواده است. درون تیم به هر حال مسائلی خواهد بود. تنبیه و تشویق لازمه زندگی جمعی است و باعث پیشرفت می شود. این دو بازیکن جزو سرمایه های باشگاه هستند. مسائلی با سرمربی پیش امده بود که رفع شده است و این دو بازیکن اضافه می شوند.

سرپرست باشگاه استقلال افزود: اسماعیلی از دو سه روز پیش به تمرینات بازگشته است. چشمی هم در تمرین تیم ملی است و وقتی تمام شود با نظر شفر در تمرین استقلال شرکت می کند.

فتحی درباره احتمال اضافه شدن دستیار به کادر فنی وینفرد شفر تصریح کرد: شفر برای جذب دستیار درخواستی داشته است که در حال رایزنی هستیم. امروز و فردا مذاکره ای خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال اضافه شدن مجتبی جباری به کادر فنی استقلال گفت: درباره مجتبی جباری صحبتی نبود و تصمیمی نگرفته بودیم. هنوز هم چیزی قطعی نشده است ولی احتمال اضافه شدن یک دستیار خارجی هست. باید بعد از صحبت با شفر در کمیته فنی بحث و بررسی صورت بدهیم. درباره جذب بازیکن هم در چند روز آینده صحبتی با شفر خواهیم داشت و باید پیشنهادش را داشته باشیم و گزینه های داخلی و خارجی را بررسی و به تیم اضافه کنیم.

سرپرست باشگاه استقلال در خصوص انتقادات به بازیکنان خارجی این تیم و احتمال جدایی نیومایر و الحاجی گرو گفت: هنوز تصمیم خاصی در این مورد گرفته نشده است. قطعا با شفر بحث می کنیم. تک تک بازیکنان زیر ذره بین هستند و نزدیک نیم فصل با کادر فنی و کمیته فنی صحبت می کنیم. هر کدام از بازیکنان که نتوانند نیاز باشگاه را رفع کنند، از تیم جدا می شوند. در نقاطی هم که نیاز به تقویت داشته باشد، برای جذب بازیکن اقدام می کنیم.

فتحی درباره اهدای کاپ سوپرجام به پرسپولیس خاطرنشان کرد: با صداقت و شفافیت به هواداران می گویم از روزی که آمده ام یک لحظه و یک کلمه در جهت امیدوار کردن آنها بدون پشتوانه صداقت نگفته ام. از روزی که آمدم، نتیجه سوپرجام سه بر صفر شده بود و نقشی در این نتیجه نداشتم. بلافاصله اقدام کردم و حتی به دادگاه عالی ورزش هم شکایت کردیم.

وی در پاسخ به این سئوال که ادله استقلال برای بازگرداندن جام چیست؟ تصریح کرد: این یک متن طولانی است. لایحه ای که ما ارائه کرده ایم ۲۴ صفحه است و دلایل متعددی  دارد. یکی از آنها این است که سازمان لیگ فاقد صلاحیت برای اعلام نتیجه ۳ بر صفر بوده است. شاید اگر این رای اعلام نمی شد، تیم ما (از اردوی ترکیه) بر می گشت و بازی می کرد. امکانش بود به ایران برگردیم و بازی کنیم.

سرپرست باشگاه استقلال با بیان اینکه به رای دادگاه عالی ورزش در این خصوص خیلی خوشبین است، تاکید کرد: اخیرا هم سازمان لیگ تقاضای فرصت دو ماهه در این ارتباط کرده اند. ما مخالفت کردیم. دادگاه عالی ورزش این فرصت را نداد و بیش از هفت روز به فدراسیون فرصت نداده است. من پیگیر هستم. من مامور به نتیجه نیستیم بلکه مامور به پیگیری هستم. امیدوارم به نتیجه برسیم. با وکلای بین المللی زیادی صحبت کردیم. از وکلای مجرب بین المللی استفاده می کنیم.

فتحی که با برنامه «ورزشگاه» گفتگو می کرد، در پایان گفت: امیدوارم که نتیجه مطلوب برای باشگاه برسد. اقدام سازمان لیگ در این مورد کم لطفی و بی تدبیری بود که جام را به پرسپولیس دادند. باید صبر می کردند رای دادگاه عالی ورزش اعلام می شد. فکر می کنم رای تا یکی دو ماه آینده اعلام شود. اگر رای به نفع پرسپولیس بود جام را می دادند اگر نه که زمینه برگزاری بازی را فراهم می کردند. درخواست ما تجدید بازی است. فدراسیون و سازمان لیگ امکان حضور ما را در یک بازی از استقلال سلب کرده اند.


تاریخ : جمعه 25 آبان 1397 | ساعت 10 و 53 دقیقه و 46 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات
امیرحسین صادقی اقای بازیکن اگر عیار استقلال نیستی خداحافظ/ الگوی حنیف من بودم

می‌گویند استقلال در تورنمنت چهارجانبه قهرمان شده در همان تورنمنت چهارجانبه پرسپولیس هم حضور داشت اما بنده خدا نتوانست در فینال حضور داشته باشد

امیرحسین صادقی مدافع وکاپیتان سابق استقلال حسابی برای پرسپولیس کری خواند و دو ستاره ابی ها را به رخ انها کشید. با صادقی در خصوص خداحافظی عمران زاده از فوتبال همکلام شدیم:

* همبازی‌ات حنیف عمران‌زاده هم از فوتبال خداحافظی کرد؟
به نظر من کلمه خداحافظی هیچ مفهومی ندارد. در واقع برای حنیف بعد از فوتبال یک زندگی جدید است. او یک جوان بامعرفت، با کیفیت و فوق‌العاده است ولی تا چشم‌هایش. از آن به بالا برای او هیچ مفهومی ندارد. حنیف را خیلی دوست دارم. او همیشه بازیکنی بود که نان دلش را می‌خورد.

* حنیف چندی پیش در مصاحبه‌ای از رفتار باشگاه استقلال، زمانی که وی را در لیست مازاد گذاشت، دلخور بود اما همین استقلال روز گذشته از بابت تلاش‌هایی که انجام داد، تشکر کرد؟
شما حرف از باشگاه استقلال می‌زنید یا نفراتی که آنجا حضور دارند. باشگاه استقلال یعنی هوادار، یعنی تمام کسانی که در این تیم بازی کردند. وقتی هوادار صحبت می‌کند می‌گوید مرحوم ناصر حجازی، مرحوم پورحیدری و یا همین حنیف عمران‌زاده. هیچکس نمی‌گوید مدیرعامل. می‌دانید که آخرین جام آسیایی را همین محمودخان خوردبین بالای سر برد. استقلال یعنی کسانی که با این تیم جان گرفتند.

* با این جمله‌ای که گفتی یک جورایی برای پرسپولیسی‌ها کری خواندی؟
من یک سوال از شما دارم. پرسپولیس بعد از چند سال توانسته به فینال آسیا برود. همان فینالی که استقلال 4 بار در آن شرکت کرده و 2 عنوان قهرمانی دارد. همه پرسپولیسی‌ها احترام می‌گذارم.  چند روز در صفحات مجازی دمشان گرم هی کری می‌خوانند اما من یک چیزی را ابتدا بگویم و آن هم این است که دم بازیکنان پرسپولیس گرم. دم غیرتشان گرم که به من به عنوان یک ایرانی به آن افتخار کردم. اما یک چیزی باید بگویم و آن هم این است، دوستان پرسپولیس این تیم در گذشته هم می‌خواست قهرمان شود اما نتوانست. هی می‌گویند استقلال در تورنمنت چهارجانبه قهرمان شده در همان تورنمنت چهارجانبه پرسپولیس هم حضور داشت اما بنده خدا نتوانست در فینال حضور داشته باشد. همان تیمی که استقلال آن را شکست داد، پرسپولیس را حذف کرد یا در سال‌های بعد محمدان بنگلادش، پرسپولیس را حذف کرد. شما رفتی که جام بگیری اما نتوانستی. انگار یادشان رفته در تورنمت 4جانبه سوم شدند. همه صحبت‌هایی که من می‌کنم تمام شواهدش موجود است.

* روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی هم از سوی باشگاه کنار گذاشته شدند اما مشکل‌شان حل شد. در این باره چه نظری دارید؟
باشگاه استقلال بزرگ است یعنی اشتباهات کوچکی هم که در آن انجام دهی، بزرگ دیده می‌شود. من خودم سابقه همه این کارها را داشته‌‌ام اما گنده‌تر از این رفتارها را انجام دادم. من در بازی دربی زمان مربیگری مرفاوی وقتی اسمم جزو 11 نفر نبود، نگذاشتم جلسه تمام شود و رفتم خانه. این افتخار نیست اشتباه است. بازی را هم باختیم افتاد گردن ما. از تیم اخراج شدم. فردایش برگشتم و فقط چند روز دور زمین می‌دویدم ولی اتفاقاتش به روزنامه‌ها کشیده نمی‌شد. حرف را داخل خانواده استقلال نگه می‌داشتیم اما نمی‌دانم چرا امسلل به دلیل دشمنی‌های زیادی که برخی‌ها با استقلال دارند و به عنوان دوست وارد می‌شوند، همه چیز به بیرون آنلاین انتقال پیدا می‌کند. جایی خواندم شفر گفته من اتوئو را اخراج کردم. این قانون در خارج قابل اجراست اما قانون ایران فرق می‌کند. در ایران احساس بی‌منطق حرف اول را می‌زند یا قانون‌مند باش و به بازیکنت بگو خداحافظ یا احساسی برخورد کن و فقط جریمه کن.

* به خاطر همین هم بود که یک پست جنجالی در صفحه شخصی‌ات منتشر کردی؟
باید بگویم من آن پست را گذاشتم که به بعضی‌ها بگویم تعصب را هوادار باید بگوید نه عکس‌هایی که از خودت منتشر می‌کنی. البته به بازیکنان حق می‌دهم چون خودم در این شرایط بوده‌ام. یادش بخیر زمانی که ما بازی می‌کردیم و تیم می‌باخت روی‌مان نمی‌شد تو روی مربی نگاه کنیم. زمان آقای قلعه‌نویی که وقتی نتیجه نمی‌گرفتیم یک هفته کاری می‌کردیم که ایشان ما را در تمرین نبیند تا بازی بعد پیروز شویم و دوباره ایشان را ببینیم. استقلال که می‌باخت من یک هفته بیرون نمی‌رفتم. خانواده‌ام هم مرا تحمل نمی‌کردند ولی الان خیلی عادی با این مسایل برخورد می‌شود. خواستم به این بازیکنان بگویم الان همه فوتبال را می‌فهمند. الان همه هوادارانی که به ورزشگاه می‌آیند همگی می‌دانند که چه کسی متعصب است و چه کسی به درد تیم می‌خورد. اگر عیار استقلال نیستی خداحافظ. یک مثال برای شما می‌زنم هیچ‌کس باور نمی‌کرد سیاوش اکبرپور ستاره استقلال شود اما او باساده بازی کردن اسوه تعصب برای هواداران استقلال شد.

* امیرحسین همه همدوره‌هایت از فوتبال خداحافظی کردند؟
این‌طور که شما می‌گویید نیست. پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، مسعود شجاعی، رحمان احمدی و خیلی‌های دیگر هنوز دارند فوتبال بازی می‌کنند. در پاسخ به سوال شما باید بگویم فوتبال بازی کردن هدف من است و برای هدف و عشقم تلاش می‌کنم اما جلوی کسی گردن خم نمی‌کنم. خیلی‌ها به من می‌گفتند فوتبال امیرحسین صادقی تمام شده است حتی زمانی که پرویز مظلومی مرا نخواست به من گفت تو مشکل فنی داری. به خودم گفتم، می‌روم و دوباره خودم را اثبات کنم. یک جمله به شما بگویم که تا حالا به هیچ‌کس نگفته‌ام: یک مربی خیلی بزرگ که همه او را قبول دارند و من برایش فوق‌العاده بازی کردم، به من گفت فوتبالت تمام شده از حرف او هم خیلی شاکی شدم اما اکنون شبانه‌روز تمرین می‌کنم تا دوباره از صفر شروع کنم. من همان صادقی 20 ساله هستم که در دربی جلوی علی دایی به میدان رفتم. می‌خواهم دوباره قهرمانی‌هایم را شروع کنم. دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد.

* به نظرت استقلال در آینده چه شرایطی خواهد داشت؟
به نظرم یک ضعف را نباید بگذاریم سرطانی شود. همه باید به استقلال کمک کنیم تا دوباره بلند شود. مطمئن هستم استقلال در دو، سه سال آینده مانند سپاهانی که چند فصل پشت هم قهرمان شد، می‌تواند تاریخ‌ساز شود.

*  در پایان صحبت خاصی مانده بفرمایید؟
می‌دانستید الگوی حنیف من بودم. او یک بچه غول بامعرفت است اما از ابرو به بالا تعطیل است. او مغز فوتبالی ندارد و دیوانه‌ترین فوتبالیستی بوده که من با او زندگی کردم. یک خاطره از او تعریف کنم: در خانه خدا در حال طواف کردن بودیم بعد از چند دقیقه دیدم حنیف درحال چرخیدن به دور خود است. به او گفتم چه شده گفت قبله کدام سمت است به او گفتم حنیف جلوی خانه خدا از من می‌پرسی قبله کدام سمتی است؟ امیدوارم هرجا که هست موفق باشد.


تاریخ : پنجشنبه 24 آبان 1397 | ساعت 22 و 05 دقیقه و 33 ثانیه | نویسنده : محمد سجادی | نظرات

  • paper | دنیای اس ام اس | سامان
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو